Download Resimli Kelime Bulmaca Oyunu for Android

DOWNLOAD APK

Çok zevkli bir kelime bulmaca oyunudur. İçerisinde yepyeni 875 soru bulunmaktadır. Diğer kelime bulmaca oyunlarının aksine; uygulamamız içerisinde hiç bir şekilde reklam gösterimi yapılmamaktadır. Bulmacamız toplamda 875 soru içermektedir. Size gösterilecek olan 4 resim sonrasında bulmacadaki kelimeyi harf harf tahmin etmeniz gerekmektedir. Kelime bulmaca oyunu içindeki 875 sorunun zorluk derecesi kolaydan zora doğru ilerler. Bildiğiniz her kelime sonrasında size yeniden 4 resim gösterilecek ve yeni bir soru sorulacaktır. Bu format; alışılmış olan dört resim bir kelime oyunu formatıdır.

Kelimeyi doğru bir biçimde tahmin edebilmeniz için çeşitli joker haklarınız bulunmaktadır. Kelime bulmaca oyunu boyunca size sorulacak sorularda takıldığınız noktalar olduğunda; harf satın alabilirsiniz, sorudaki harflerden eleme yapabilirsiniz. Her doğru yanıtladığınız soru size belli bir jeton hakkı kazandırır, eğer jetonlarınız joker haklarınızı kullanmak için yeterli miktardaysa istediğiniz jokeri kullanabilirsiniz. Eğer yeterli sayıda jetonunuz yoksa, o zaman da jeton satın alarak bulmacada yer alan kelimeleri tahmin etmek için bu satın aldığınız jetonları harcayabilirsiniz.

Kelime bulmaca oyunu içerisinde size sorulan soruya ne kadar hızlı cevap verirseniz, o sorudan kazanacağınız puan da o kadar yüksek olacaktır:

Oyun içinde size sorulmuş olan kelimeyi ne kadar kısa sürede bilirseniz, buna göre daha fazla jeton kazanırsınız. Resimde sorulan kelimeyi eğer çok hızlı cevaplayarak 200 ve üzeri puan almışsanız 10; 180-199 puan için 5; 150-179 puan için 4 ve 149'un altındaki puanlar karşılığında da 3 jeton kazanırsınız. Kazanacağınız jetonları ilerleyen sorularda takıldığınız noktalarda kullanmak için değerlendirebilirsiniz.

4 resim 1 kelime formatındaki oyunumuz içerisinde zorluk seviyeleri:
1-400 numaralı bulmacalar arası başlangıç seviyesi,
401-699 numaralı bulmacalar arası orta seviye,
700-875 bulmacalar arası sorular da zor şeklinde ayarlanmıştır.

Dolayısıyla özellikle 700. soruya kadar olan 4 resim 1 kelime bulmacalarını, mümkün olduğunca joker kullanmadan cevaplamanız sizin için avantaj olacaktır. 700. sorudan 875. soruya kadar olan bölümde jokerlerinize daha fazla ihtiyaç duyacaksınız.

Oyun içerisinde gösterilen 4 resim mutlaka sorulmuş olan 1 kelimeyi direkt olarak ifade etmek durumunda değildir. Bulmacanın ilerleyen bölümlerinde gösterilecek 4 resim ile bulunacak 1 kelime arasındaki bağlantı yavaş yavaş birebir eşleşmeden çok, resimde gösterilenden kelimeye çağırışım yapacak biçimde ayarlanmıştır. Dolayısıyla bazı sorularda, resimde gösterilen ile sorulmuş olan kelime birbirinden farklı olacak, ancak mutlaka bir şekilde sizi cevaba götürecek bir ipucu olma özelliğine sahip olacaktır. Resimli bulmacadaki kelimenin farklı bir dildeki karşılığı da buna dahildir.

Takıldığınız soruları Facebook'da paylaşarak arkadaşlarınızın yardımına başvurabilirsiniz. Bu sayede eğer oyunumuzu oynamaktan keyif alıyorsanız, bu oyunu arkadaşlarınızın da oynaması için bir anlamda tavsiye etmiş olursunuz. Aynı zamanda resimli kelime bulmaca oyunu içindeki soruları tek başınıza düşünmek yerine arkadaşlarınıza da danışarak oyundan daha fazla keyif alabilirsiniz.

Bu güzel kelime oyununu oynayarak hem çok eğleneceksiniz, hem de zihin jimnastiği yaparak kelime dağarcığınızı daha da ileri seviyelere taşımış olacaksınız. Ulaştığınız skoru ve oyunda gelmiş olduğunuz aşamayı Facebook'da arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınızla yarışabilir ve daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kelime oyunu içerisindeki bulmacalara ilave olarak sürekli olarak yeni bölümler ve yeni sorular ekliyor olacağız. Eğer oyunumuzu beğendiyseniz lütfen yıldız vererek uygulamamızı destekleyiniz. Sizlerden gelecek önerilere ve eleştirilere açığız. Her konuda görüş ve geri bildirimleriniz kelime oyunumuzun daha iyi noktalara gelmesine yardımcı olacaktır. Dolayısıyla sizlerden gelecek fikirler bizim için çok önemli. Hepinize iyi oyunlar ve iyi eğlenceler dileriz.